Ile godzin praktyki potrzeba, aby dobrze jeździć po Wrocławiu?
Jasną dla mnie kwestią jest to, że kursant wykupujący kurs prawa jazdy na kat. B myśli w pierwszej kolejności o tym, aby zdać egzamin (i to najlepiej za pierwszym razem!). Jedną sprawą jest przygotowanie się do egzaminu praktycznego i sprostanie wymaganiom w nim zawartym. Patrząc na to jednak z szerszej perspektywy umiejętności potrzebne przyszłemu kierowcy znacząco przekraczają te, które oferowane są przez większość szkół jazdy w naszym mieście i wymagane na egzaminie praktycznym.
Nauka pod egzamin, czy to dobry pomysł?
Przychodząc na kurs na kat. B musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy Ci wyłącznie na zdaniu egzaminu, czy chcesz mieć pewność, że w każdej sytuacji na drodze będziesz czuł się pewnie, swobodnie i przede wszystkich bezpiecznie. Mimo wymogów zawartych w rozporządzeniu wiele szkół jazdy nigdy nie wyjeżdża z kursantem poza tzw. strefę egzaminacyjną (przeczytaj też artkuł: Czy istnieje we Wrocławiu „Strefa egzaminacyjna”?), w której w żadnym miejscu nie ma możliwości przekroczenia prędkości 50 km/h. Pozbawia to przyszłego kierowcę umiejętności poruszania się przy wyższych prędkościach, poza obszarem zabudowanym.
Jak uczymy w naszej szkole?
Instruktorzy z naszego ośrodka wyjeżdżają z kursantami również poza obszary objęte egzaminowaniem, w tym także takie, gdzie w naszym mieście dozwolona prędkość na obszarze zabudowanym jest podwyższona, wyjeżdżamy także poza Wrocław, wjeżdżamy na drogi ekspresowe i autostrady, aby umożliwić Wam naukę w każdych okolicznościach. Dzięki temu mamy także możliwość nauczyć Was prawidłowej techniki wyprzedzania (biorąc pod uwagę nagminne przekraczanie przepisów przez większość kierujących we Wrocławiu, jadąc „elką” na obszarze zabudowanym nawet 50 km/h, mamy możliwość jedynie wyprzedzania rowerów).
Nauczymy Cię dodatkowych umiejętności
Wielu kursantów nie poznało na swoim kursie techniki wjazdu, wyjazdu z autostrady, zachowania bezpiecznej odległości przy większych prędkościach i wiele innych zachowań przydatnych poza obszarem zabudowanym.
Częstym problemem początkujących kierowców jest także wjazd i wyjazd z galerii handlowej na parkingi (jazda po tzw. „ślimaku”) oraz podjeżdżanie pod biletomat otwierający bramę. Warto, aby choć raz odbyli takie szkolenie pod okiem doświadczonego fachowca. Wielu świeżych kierowców nie umie także parkować prostopadle tyłem, co jest bardzo przydatne na parkingach hipermarketów, gdzie na wąskiej uliczce trudniej jest zaparkować przodem.
Zależy nam, żebyś w trakcie kursu nabył wszystkie te umiejętności, choć nie należy liczyć, że uda się tego wszystkiego dokonać w ramach 30 godzin zajęć, pamiętając o celu nadrzędnym jakim jest przygotowanie Cię do zdania egzaminu praktycznego w WORD. Zastanów się, jak chcesz potraktować swoje szkolenie. Jeśli zadecydujesz, że chcesz jedynie przygotować się do egzaminu praktycznego – zrobimy to! Jeśli jednak uznasz, że chcesz nabyć też te inne potrzebne umiejętności, nauczymy Cię ich! Pamiętaj jednak, że wtedy będziesz potrzebował więcej godzin szkolenia praktycznego.